Ľudovít Petraško: Spod prachu zabudnutia

Pôvodná cena
13,90 €
Cena (bez DPH)
12,00 €
DPH (10%)
1,20 €
Cena (s DPH)
13,20 €

Nič vraj nie je staršie ako včerajšie noviny – toto obľúbené tvrdenie platí iba podmienečne. V dobovej tlači, práve tak ako v knižkách zabudnutých autorov, sa totiž oplatí zalistovať i po desaťročiach, ba stáročiach, pravda, ak nás neodradí prach, ktorým zapadajú v knižniciach.

Nič vraj nie je staršie ako včerajšie noviny – toto obľúbené tvrdenie platí iba podmienečne. V dobovej tlači, práve tak ako v knižkách zabudnutých autorov, sa totiž oplatí zalistovať i po desaťročiach, ba stáročiach, pravda, ak nás neodradí prach, ktorým zapadajú v knižniciach. Dozvieme sa všeličo: ako sa javil Šariš či vôbec Horné Uhorsko nemeckým cestovateľom v 18. i 19. storočí, ako vnímali postavenie Slovákov v mnohonárodnom štátnom útvare, ale aj o udalostiach novšej histórie, ktorá mala na východe Slovenska neraz špecifickú podobu. A pripomenieme si aj umelcov, tunajších rodákov, ktorým sa dostalo uznania vo svete. Takto hádam tiež pochopíme, odkiaľ sme vyšli, a tiež, kde má pôvod nejeden predsudok, ktorý sa so zarážajúcou húževnatosťou drží pri živote.

Podrobnosti
Vydavateľstvo Pectus, Košice 2021
ISBN: 978-80-89435-40-1
mäkká väzba, počet strán: 210
formát: 120 x 190 mm
VOC s DPH: 9,00 €

Nie sme neomylní, vo svojej práci máme stále čo zlepšovať. Uvítame akýkoľvek komentár, ktorý nám pomôže vyhnúť sa nedostatkom v našej redakčnej práci. Komentáre však môžu pridávať iba prihlásení používatelia. Najprv sa, prosím, prihláste. Ak nemáte ešte účet s údajmi na prihlásenie, môžete si ho vytvoriť zaregistrovaním.