Ivan Sogel: O morskej reči

Pôvodná cena
5,90 €
Cena (bez DPH)
5,09 €
DPH (10%)
0,51 €
Cena (s DPH)
5,60 €

Sogel nepatrí medzi autorov, ktorí sa vydali na prvú plavbu okolo sveta poézie, skúsenosti získal už omnoho skôr a využil ich práve v básnickej zbierke O morskej reči. Vo vnútorných dialógoch sa najčastejšie obracia k žene, ale neraz polemizuje i s pomyselným druhým ja. Ťažiskom jeho lyriky je intímnosť chvíle.

Sogel nepatrí medzi autorov, ktorí sa vydali na prvú plavbu okolo sveta poézie, skúsenosti získal už omnoho skôr a využil ich práve v básnickej zbierke O morskej reči. Vo vnútorných dialógoch sa najčastejšie obracia k žene, ale neraz polemizuje i s pomyselným druhým ja. Ťažiskom jeho lyriky je intímnosť chvíle. Tá, najmä vo dvojici, je vždy vítaná, umožňuje zabudnúť na problémy či občasnú únavu, prináša nadovšetko dôležité očarenie a poskytuje ešte aj východisko z blúdenia. Jej oslobodzujúcemu účinku nemôže nič zabrániť, ani sklamanie. V tomto presvedčení, keď tvoriť má zmysel napriek ničeniu, autor prirodzene spája hravosť a vážnosť výpovede, zachováva si odstup od skutočnosti a usúvzťažňuje fenomény na hranici jazyka, ktoré sa na prvý pohľad zdajú nespojiteľné. Využíva tušenie ako kľúč k tajomstvu a vďaka tomu, že sa opiera o vlastnú skúsenosť, dôveryhodne analyzuje vzťah človeka k človeku a svetu.

Podrobnosti
Vydavateľstvo Pectus, Košice 2022
ISBN 978-80-89435-43-2
tvrdá väzba, počet strán: 80
formát: 105 x 160 mm
VOC s DPH: 3,84 €

Napísali o knihe
Gabriela Rakúsová: Nad všetkým je láska

Nie sme neomylní, vo svojej práci máme stále čo zlepšovať. Uvítame akýkoľvek komentár, ktorý nám pomôže vyhnúť sa nedostatkom v našej redakčnej práci. Komentáre však môžu pridávať iba prihlásení používatelia. Najprv sa, prosím, prihláste. Ak nemáte ešte účet s údajmi na prihlásenie, môžete si ho vytvoriť zaregistrovaním.