Yann Andréa: Marguerite Durasová

Pôvodná cena
7,00 €
Cena (bez DPH)
6,05 €
DPH (10%)
0,60 €
Cena (s DPH)
6,65 €

Yann Andréa sa narodil v roku 1952. Bol doživotným spoločníkom jednej z najvýznamnejších francúzskych spisovateliek Marguerity Durasovej. V knihe denníkovou formou podrobne opisuje ťažké obdobie svetoznámej spisovateľky, ktorá tesne pred sedemdesiatkou bola nútená podstúpiť protialkoholickú liečbu.

Yann Andréa sa narodil v roku 1952. Bol doživotným spoločníkom jednej z najvýznamnejších francúzskych spisovateliek Marguerity Durasovej. V knihe denníkovou formou podrobne opisuje ťažké obdobie svetoznámej spisovateľky, ktorá tesne pred sedemdesiatkou bola nútená podstúpiť protialkoholickú liečbu. Autor zachytáva dramatický zápas slávnej osobnosti s blížiacou sa smrťou, jej lakonické životné postrehy, za ktorými sa schováva bezradnosť, a často bizarné výpovede. Jeho ďalšie knihy sú taktiež venované tejto spisovateľke.

Podrobnosti
Vydavateľstvo Pectus, Košice 2009
ISBN: 978-80-969793-7-0
mäkká väzba, počet strán: 120
formát: 120 x 190 mm
VOC s DPH: 4,55 €

Napísali o knihe
Etela Farkašová: Durasová z iného pohľadu
Ľubica Suballyová: Vykanie ako dáždnik ochraňujúci auru šarmu

Nie sme neomylní, vo svojej práci máme stále čo zlepšovať. Uvítame akýkoľvek komentár, ktorý nám pomôže vyhnúť sa nedostatkom v našej redakčnej práci. Komentáre však môžu pridávať iba prihlásení používatelia. Najprv sa, prosím, prihláste. Ak nemáte ešte účet s údajmi na prihlásenie, môžete si ho vytvoriť zaregistrovaním.